Aşk Dersi epub indir
Aşk PDF Kitap İndir,  Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Aşk Dersi PDF İndir

Aşk Dersi PDF indir, Kitabın yazarı Lynn Barber’dir. Kitabın Türkçe çevirisini Banu T. Öğüdücü yapmıştır. Kitap toplam 226 sayfadır. Sitemizden Aşk Dersi e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Aşk , Edebiyat ve Roman kategorisinde bir kitaptır.

  • Adı: Aşk Dersi
  • Yazar: Lynn Barber, Banu T. Öğüdücü (Çevirmen)
  • Baskı tarihi: Temmuz 2013
  • Sayfa sayısı: 226
  • Orijinal adı: An Education

Aşk Dersi Kitabı Ön Okuma

Anıların atalardan bahsedilerek başlaması gerektiğini biliyo-rum ama ne yazık ki benim böyle bir şansım yok çünkü ben hem anne hem baba tarafından aşağı, hatırlanmayan tabakalardan geldim. Atalardan kalma bir koltuk, hatta bir köy bile yok. Atalarımızdan bildiğim az da olsa tek seçkin kişi, annemin tarafından, Norfolk’taki Swaffhamda istasyon şefliği yap- ‘ mış olan büyük-büyük amcam. Elbette Viktorya döneminde bir istasyon şefi olmak büyük ayrıcalıktı. Hatırlıyorum da onun o çok gösterişli istasyon şefi üniformasıyla çektirdiği bir siyah beyaz fotoğrafını görmüştüm ama sizi (ya da kendimi) herhangi bir Swaffham istasyon şefliği araştırmasıyla boğma-mam gerektiğini düşünüyorum. Geçen gün M3’te yol alırken Bagshot’a sapan bir yol gör-düm ve “Doğduğum yer! Belki de orayı gidip görmeliyim?” diye düşündüm. Ama ben eksileri artıları gözden geçirene dek Bagshot sapağından kilometrelerce uzaklaşmıştım. Bu yüzden orası da istasyon şefi gibi bir bilinmez olarak kaldı.

Ben orada doğmuştum çünkü annem ailesiyle Sunningdale, Berkshire’da kalıyordu ve en yakın doğum evi de Bagshot’taydı. Orasının çok sevimli ve sağlığa uygun bir yer olduğuna da şüphe yok ama hakkında bildiğim tek şey, 22 Mayıs 1944’te orada doğduğum ve hayatta kaldığım. Annem, ailesinin yanında kalıyordu çünkü babam hala uzakta `savaşıyordu’ ya da daha doğrusu Catterick’te tank telsizlerini tamir ediyordu. Gözleri o kadar bozuktu ki hiçbir zaman aktif hizmete gönderilmemiş, bunun yerine savaşı İngiltere’de olaysız şekilde geçirmişti. Annemle de Birmingham’da görevliyken tanışmışlardı. O zamanlar an-nem ambulans şoförlüğü yapıyor, babam da bir akıl hastane-sinde koruma görevlisi olarak çalışıyordu. Babam, annemin, hayatında gördüğü en göz alıcı kadın olduğunu söylüyor —ve bu, annemin dişleri dökülmeden önceydi. Annemin genç kızlığı ve yirmili yaşları boyunca feci şekilde ağzından dışarı doğru fırlayan dişleri olmuştu. Sonra da – savaş esnasında sıkça yaşanılan kalsiyum eksikliğinden ötürü- tüm dişleri döküldü ki bu olabilecek en iyi şeydi. Dışarı doğru fırlama-yan yeni Ulusal Sağlık takma dişleriyle genellikle Rosalind Russell’a benzetilen gerçek bir güzellik haline dönüştü. Gür, siyah dalgalı saçları, ela gözleri, şeftali tonunda bir teni, iri göğüsleri ve uzun bacakları vardı. İnsanlar onun gibi bir afetin neden babam gibi gözlüklü bir inekle evlendiğini merak ediyor olmalıydı ama bunun yanıtı, annemin evlenmeden önceki dişlerinde yatıyordu.

Hatıralarım savaş sonrasında Ashford, Middlesex’teki bir alışveriş merkezinin üzerinde yer alan kiralık dairemiz-de başlıyor. Perdelerin üstünde bir tırtıl ve bahçedeki çöp bidonlarının arasından burnunu uzatan bir sıçan gördüğü-mü anımsıyorum. Ama hatırladığım asıl şey, üç yaşına kadar oturma odasının bir köşesinde büyük bir bebek arabası olu-şu ve sonra bir gün onun ortadan kayboluşuydu. Anneme onun nereye gittiğini sormuştum ve o da arabayı verdiğini söylemişti ama bunu hafızama yerleşmesine neden olacak bir tuhaflıkla söylemişti. Sanırım bu, tek çocuk olacağımın ilk imasıydı.

Aşşağıdan Lynn Barber Aşk Dersi e-Kitap indirebilirsiniz.| Aşk Dersi PDF indir veya okuyabilirsin.

Aşk Dersi PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir