bir cihan kafes epub indir
Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Bir Cihan Kafes PDF İndir

Bir Cihan Kafes PDF indir, Kitabın yazarı İclal Aydın’dır. Kitap 2019 yılında basılmıştır. Sitemizden Bir Cihan Kafes e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Edebiyat ve Roman kategorisinde bir kitaptır.

  • Adı: Bir Cihan Kafes
  • Yazar: İclal Aydın
  • Baskı tarihi: 28 Ocak 2019
  • Sayfa sayısı: 340

Bir Cihan Kafes Kitabı Ön Okuma

Samire daha çok çocuktu. Ama göğüsleri belli belirsiz çıkmıştı bile. Çekirdekleri yer etmişti ve çok acıyordu. Kimse çarpmasın istiyordu göğüslerine. Uyurken üstlerine yatamıyordu artık. Koltukaltlarına da vuruyordu ağrısı.
Sabah kara bir sineğin alnına konmasıyla uyandı. Oysa çocuk uykusu çok güzeldi. Uyanmak istemiyordu hiç. İnatla gözlerini yummasından anlamıştım. Fakat gece avuçlarına yaktıkları kına aklına gelince yorganı sıyırıverdi hemen. Akşama ablasının düğünü vardı.
Çok güzel çocuktu, çok…
Samire’nin avuçlarının içindeki kına kurumuş, yatağa bulaşmasın diye elini sardıkları bezlerden bir tanesi sıyrılmıştı. Yattığı yerden samanla karışık kerpiç sıvalı zemine baktı. Pembe, naylon ayakkabıları baş ucunda duruyordu. Düğünde giyecekti. Ankara’dan almıştı babası. Yataktan kalktı. Alnına yapışmış kara, kıvırcık saçlarını kollarıyla geriye attı. Eğri büğrü kerestelerle çatılmış kapıyı açtı. Avluda buğday eleyen anası, kapının gıcırtısına dönüp baktı. Anasını da görsen, nasıl zayıf, nasıl küçük bir kadın…
“Ayakta mı uyuyon? Tavukların altındaki yumurtaları al hadi!”
Samire sevmiyordu annesini. Annesi ise hiçbirini sevmiyordu. Samire oyun oynamak istiyordu aslında. Ablası evlenip gidince bütün işler ona kalacaktı. İstemiyordu ablasının evlenmesini.
Ocağın yanındaki bakraçtan aldığı tasla önce ellerini yıkadı. Kıpkırmızı olmuştu avamdaki kına. Ne kadar güzeldi!..
Annesinin bağırtısıyla yerinden zıpladı. Ayaklarını sürüye sürüye kümese girdi.
İşte, sevmediği kara tavuk yumurtanın üzerinde oturuyordu. Ona dokunmadan samanların arasından toplamaya başladı yumurtaları. Kara tavuk boynunu çevirip Samire’yi takip etti. Samire yumurtalardan birini yemeyi çok isterdi ama annesi vermezdi. Erkeklere kırılacaktı o yumurtalar.
Samire eteğine topladığı yumurtaları dikkatlice bir araya getirdi, emekleyerek çıktı kümesten. Çişini bile yapmamıştı daha. Ellerine baktı sevinçli sevinçli. Kınaları çok güzeldi. Çok güzeldi!
Mutfağa gidip yumurtaları bakır sahana bıraktı tek tek. Bir tanesini çalsa annesi fark etmezdi nasılsa. Ama nasıl pişirecekti? Yumurtalardan bir tanesini cebine koydu. O sırada annesi girdi içeri. Samire korkuyla sıçradı.
“Ne korktun gı?” diye terslendi annesi.

Aşşağıdan İclal Aydın Bir Cihan Kafes e-Kitap indirebilirsiniz.| Bir Cihan Kafes pdf indir veya okuyabilirsin.

Bir Cihan Kafes PDF İndir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir