Bir Geyşanın Anıları pdf indir
Aşk PDF Kitap İndir,  Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Bir Geyşanın Anıları PDF İndir

Bir Geyşanın Anıları pdf indir kitabının yazarı Arthur Golden´dir.Kitap 200 yılında basılmıştır ve 559 sayfadan oluşmaktadır.Bir Geyşanın Anıları kitabını yandex ile hemen pdf formatında indir ve oku.

  • Adı:Bir Geyşanın Anıları
  • Yazar:Arthur Golden, Azize Bergin (Çevirmen), Zeliha Babayiğit (Çevirmen)
  • Baskı tarihi:2000
  • Sayfa sayısı:559

Arthur Golden – Bir Geyşanın Anıları Kitabı Ön okuma

Öyle şaşırmıştım ki, elimi ağzıma götürüp bir süre öylece kalakaldım ve eminim gözlerim de faltaşı gibi açılmıştı. Geri gönderme adresi, Bay Tanaka’nınkiydi. O pakette ne olabileceği konusunda hiçbir fikrim yoktu, fakat Bay Tanaka’nın adını orada görünce… belki size saçma gelebilir, ama adamın beni bu korkunç yere göndermekten pişmanlık duymuş ve beni okiyadan kurtarmak için bir şey yollamış olabileceğini düşündüm.

Küçük bir kızı kölelikten kurtarabilecek bir paket var olamazdı; o zaman bile bunu düşünmekte zorluk çekiyordum. Fakat içimden, bu paket açıldığı zaman şu veya bu şekilde hayatımın değişeceğine yürekten İnanmıştım.
Ben daha ne yapacağıma karar veremeden teyze aşağıya indi ve paketin üzerinde adım yazılı olmasına rağmen, beni onun yanından uzaklaştırdı. Paketi ben açmak isterdim, fakat teyze paketin iplerini kesmek için bir bıçak istetti ve kalın kâğıdı açması epey uzun sürdü.

Kâğıdın altında, kalın balıkçı ipiyle ağzı dikilmiş bir torba vardı. Torbanın kenarına üzerimde adım yazılı bir zarf iliştirilmişti. Teyze, zarfı torbadan ayırdı ve torbayı yırttı, içinden koyu renk tahta bir kutu çıktı. Kutunun içinde ne olabilir diye meraklanmıştım, fakat teyze kapağı kaldırınca, üzerime bir ağırlık çöktü.

Çünkü beyaz kumaş yığınları arasında bir zamanlar sarsak evimizin önündeki dua yerinde duran ölüm tabletleri vardı. Daha önce hiç görmediğim iki tablet, diğerlerinden daha yeni gibi duruyordu ve üzerlerinde bilmediğim bazı budist isimleri yazılıydı. Bay Tanaka’nın bunları neden gönderdiğini merak etmekten bile korkuyordum.

Telif Hakkı Nedeni İle Kaldırılmıştır!

Bir Geyşanın Anıları PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir