Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir,  Tarih ekitap

Boleyn Kızı-Kraliçenin Soytarısı-Bakirenin Aşığı-Mahkum Prenses fuul pdf indir

Philippa Gregory 9 Ocak 1954 yılında Kenya’da dünyaya gelmiştir. Sussex Üniversitesinden mezun olmuş ve ardından Edinburgh Üniversitesinde doktora eğitimini tamamlamıştır.

1994 yılında Kingston Üniversitesinde akademisyen olarak görev yapmıştır. Yazar çıkarmış olduğu Minik Ejderha çocuk romanıyla tanınmış ve ilgi görmüştür. Yazara ait The Tudor Court Serisi I-II-III ve IV fuul olarak sunulmaktadır.

The Tudor Court Serisi özetleri

Boleyn Kızı

Mary Boleyn, on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde VIII. Henry’nin gözlerini kamaştırır. Gördüğü ilgiyle tüm varlığı alt üst olan Mary, hem altın prensine aşık olur, hem de gayrıresmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne.

Ancak öyle bir an gelir ki, kralın kendisine olan ilgisi gittikçe sönmeye başladığında, ihtiraslı planlar yapmakta olan ailesinin piyonuna dönüştüğünü fark eder ve en yakın arkadaşından uzaklaşmaya ve rekabat etmeye zorlanır, kızkardeşi Anne Boleyn’den. İşler iyice çığrından çıktığında ailesine ve kralına baş kaldırması gerektiğinin farkına varır ve kaderinin iplerini kendi eline alır.

 

Kraliçenin Soytarısı

 

Kral Edward’m ölümünden sonra tahta geçme sırası Mary’de, ‘Kanlı’ Mary’de olacak. Boleyn kızı, ‘Bakire’ Elizabeth ise bu gidişatı bozmak ve kaderini yeniden yazmak için planlar peşinde. VIII. Henry’nin iki kızını tutuşturan gergin bir kıvılcım var.

Mary sakince sırasını bekliyor. Ama sular durgun değil ki. İki kadının arasında kocaman, kara bir nehir akıyor: Rekabet. Aralarındaki huzursuzluğun sebep olduğu entrikalar dudak uçuklatıyor.

 

Bakirenin Aşığı

 

ngiltere’nin yeni kraliçesi olmuş Elizabeth’i bekleyen iki büyük tehlike vardı: Fransızlar’ın, İskoçya’yı istila edip İskoçya Kraliçesi Mary’yi tahta geçirme tehdidi ve Elizabeth’in, vatan hainliğinden hüküm giyip zindanda kalmış Robert Dudley’ye olan tutkulu aşkı.

Sevgili kocasından ayrılıp onu özgür bırakmamakta kararlıydı ancak kocasının gözdesi olmayı da başaramıyor, kocasını sarayın zevk ve sefasından uzak tutamıyordu.

 

Mahkum Prenses

 

Katherine zamanla birinci Tudor hükümdarlığına alıştı ve Arthur’un karısı olarak sürdürdüğü hayat daha katlanılabilir bir hale geldi. Bu anlaşmalı evlilik beklenmedik bir şekilde narin ve tutkulu bir aşk yarattı.

Fakat bu çalışkan genç adam öldüğünde, Katherine kendi geleceğine yön vermek üzere yapayalnız kaldı. Ne olursa olsun kraliçe tacını giymeli ve kendi hanedanına hükmetmeliydi. Ama nasıl?

Boleyn Kızı-Kraliçenin Soytarısı-Bakirenin Aşığı-Mahkum Prenses fuul pdf indir

Boleyn Kızı-Kraliçenin Soytarısı-Bakirenin Aşığı-Mahkum Prenses fuul pdf indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir