Dokuzuncu Hariciye Koğuşu pdf indir
Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu PDF İndir

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu PDF indir, Kitabın yazarı Peyami Safa’dır. Kitap 2007 yılında basılmıştır. Sitemizden Dokuzuncu Hariciye Koğuşu e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Edebiyat, Roman ve Türk Klasikleri kategorisinde bir kitaptır.

  • Adı: Dokuzuncu Hariciye Koğuşu
  • Yazar: Peyami Safa (Server Bedi)
  • Baskı tarihi: 2007
  • Sayfa sayısı: 128

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu Kitabı Ön Okuma

Paşa, kanepede, kendisini tanıdığım ve hatırladığım günden beri oturduğu tarafta oturuyordu. Salonda akşam karanlığı arttığı için, kendisine pek yakın olduğum halde yüzünü göremez olmuştum. Bakışlarını, gülümseyişlerini ve yüzünün kımıldanışlarını sesinde bulmaya çalışıyordum ve ağır ağır konuşuyorduk. Hastalığımdan ziyade tahsilime alâka gösteriyor, imtihanda aldığım numaraları soruyordu. Nihayet karanlıktan sinirlendi ve hizmetçilere lâmba emretti.

Arkamda açık duran balkon kapısından hafif bir rüzgâr giriyor, salona ıhlamur ve gül kokusu getiriyordu. Odaya ışık girinceye kadar gözlerimi hafifçe kapadım, bu köşke ait hatıralarımın uyanışına kendimi bıraktım. Paşa’nın ağır ve yeknesak sesi, kendisine ayırdığım küçük dikkati yormuyor, içimdeki hayallerin serbest uzanışını bozmuyordu. Daha pek küçük yaştanberi, karşımdakini dinlediğim halde içimden başka şeyler düşünmeyi, zihnimi iki dikkatle çalıştırmayı öğrenmiştim. Karanlık da buna yardım ediyordu.Fakat odaya ışık girince dışarıyla meşgul oldum. Gözlerim evvelâ piyanoya gitti ve üstünde birşeyler aradı. Kapıya da sık sık bakıyordum.

Sonra bunun farkında oldum ve kapıya arkamı dönerek yüzümü tamamiyle Paşa’ya çevirdim: Bu dönüşüm sırasında, dizimi incitmemek için yaptığım hususî bir harekete dikkat eden Paşa, sıhhatimi sordu. Bazı kısa ve yanlış izahat verdim, ertesi sabah fakülteye gideceğimi söyledim.

Aşşağıdan Peyami Safa – Dokuzuncu Hariciye Koğuşu e-Kitap indirebilirsiniz.| Dokuzuncu Hariciye Koğuşu PDF indir veya okuyabilirsin.

Dokuzuncu Hariciye Koğuşu PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir