Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Forrest Gump pdf indir

Sevecen ve bu harika, komik hikayenin anlayışlı kahramanı Forrest Gump: ” Aptal olmak öyle kolay bir şey değildir, ama en azından ben can sıkıcı bir hayat sürmüyorum…” der. Alabama Üniversitesinin futbol takımına yazılır ve bir yıldız olur.

Bu, onun için sadece bir başlangıçtır.

Okul sınavlarında başarısız olunca, Vietnam’a “Savaş Kahraman”ı olmaya gider, Dünya çapında bir ping pong oyuncusu, güreşçi ve iş aleminde önemli bir kimse olur.

Lyndon Johnson ile savaşın izlerini karşılaştırır. Richard Nixon hakkındaki gerçekleri görür…

Gerçek aşkı bulduğunu sandığı sırada bu sevginin iniş ve çıkışları arasında ıstırap çeker…

Şimdi, Forrest Gump her şeyi anlatıyor ve tıpkı bir deli fişek gibi Amerikan topraklarında tam otuz yıldır.

Forrest Gump Kitap Özeti

Size şunu söylemek isterim: aptal olmak öyle kolay bir şey değildir . İnsanlar sizinle alay ederler,size karşı sabırlı davranmazlar,kötü muamele ederler. İnsanların özürlülere sevecen davranmaları gerekir derler ama, ben size bunun her zaman böyle olmadığını söyleyebilirim. Ama buna karşın yine de halimden pek şikayetçi değilim; çünkü be­nim de, söz gelişi, gayet ilginç bir yaşamım vardır.

Ben doğuştan geri zekalıyım. Zeka derecem 70 civarındadır ki, bunun da beni geri zekfilı yapmaya yettiğini söylüyorlar. Ben herhalde moron olmaya daha yakınım, ama ben kendimi ahmak değil de ge­ri zekalı olarak düşünmekten hoşlanırım.

Ben ağır hareket ederim, bunu kabul edece­ğim, ama herhalde çok kimsenin sandığından zeki olmalıyım, çünkü benim kafamın içinden geçenler insanların gördüklerinden Çok farklıdır . Örneğin ben düşünürüm ama bir şey söylemeye ya da yazmaya gelince hepsini karıştırıverir im.

Bakın size ne demek istediğimi anlatayım.

Geçen gün sokakta giderken adamın biri de bahçesinde çalışmaktaydı. Elinde dikmek için aldığı fidanlar vardı. Bana, “Forrest, biraz para kazanmak ister misin?” dedi. “Tamam,” dedim. O da bana toprak taşıttı. On, on iki el arabası toprak ve günün en sıcak saatinde. İşim bitince cebinden bir dolar çıkardı. Aslında yapmam gereken, böyle düşük üc­retle adam çalıştırdığı için kıyameti koparmaktı; ama yapabildiğim tek şey “Teşekkür ederim” ya da onun gibi budalaca bir şey oldu ve doları aldım. Sonra dolar cebimde yoluma devam ederken kendimi tam bir ahmak gibi hissediyordum.

Ne demek istediğimi anladınız mı?

Forrest Gump pdf indir

Forrest Gump pdf indir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir