Gözlerini Haramdan Sakın pdf indir
Aşk PDF Kitap İndir,  Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Gözlerini Haramdan Sakın PDF ve EPUB İndir

Gözlerini Haramdan Sakın PDF ve EPUB İndir kitabı 2016 yılında basılmıştır.Kitap toplam olarak 512 sayfadan oluşmaktadır.Aşk, edebiyat ve roman kategorilerine girmektedir.Kitabın yazarı Merve Özcan´dır. Gözlerini Haramdan Sakın kitabını satın almak isteyenler için fiyatı 23,05 TL´dir.

Gözlerini Haramdan Sakın konusu ve kısa bir özet

Öncelikle itiraf etmem gereken şey, wattpad kitaplarına önyargı yapmaktan ziyade onları biraz yetersiz bulmam olmalı. Ben yıllardır internet üzerinde yazan ve okuyan biri olarak garip bir şekilde bu sektörü es geçmiştim. Bu yıl üye olduğumda ise durumun vahameti oradaydı. Kötü çocuklar, tecavüz öyküleri, mafyalar, töre evlilikleri ve nihayetinde spiritüel kısmı dolduran garip başlıklı İslami olduğu öne sürülen öyküler. Kimseyi incitmek istemem katiyen ancak göz attığım tüm hikayeler vasatın altındaydı ve ben hiçbirini okuyamadıkça bir daha okumamaya karar vermiştim. Velhasılıkelam, Merve’nin hikayesi kitap olmadan evvel önerilen ama benim okumak istemediğim bir hikaye olmuştu. Kitap olunca kapağı ve gidişat merakımı perçinlemeye başladı ve nihayet kitabı bu ay alabildim.

Başta biraz huzur sokağı tarzı bir öykü bekliyordum. Okuyanlar bilir, ülkemizde İslama yönelik olumsuz bakış açısının en realist örneklerinden biridir o kitap. Ancak daha sonra kitabın tamamen bir hayatı içine aldığını fark etmeye başladım. Kitap dolu dolu yazılmış, böyle emek verilmesi beni en başta etkileyen şey oldu zaten. Betül’ün hayatı, düşünceleri kendimize gösterdiğimiz geniş bir özenle işleniyor her sayfada. Başlangıçta biraz zayıf kalıyor kahraman anlatıcı, inkâr edilemez ama bir 10 bölüm sonra kalem yazarın eline öyle bir yerleşiyor ki sürüklenip gidiyorsunuz okurken. Ben normal şartlarda çok sıkılgan bir insan olmama rağmen günlerdir okumak istediğim tek roman, gözlerini haramdan sakın. Elimden bıraksam da aklımdan çıkmıyor ve garip rüya-hayal anları yaşatıyor bana gece yatarken. Kolum da bir hayli ağrıyor artık ama kitap aşkı bu, çekeceğiz.

Spoiler vermeyi ve konu anlatmayı sevmiyorum, o yüzden önem verdiğim noktaları baz alacağım çoğunlukla. Kitabın satır aralarına gizlenmiş hakikatler benim  içn gerçekten önemliydi. İnsanın bir anda değişememesinden tutun görmezden gelinen sünnetlere ve toplumun hangi kesimi olursa olsun kadına biçilen role kadar…

Anlayacağınız düşük bir beklenti ile başladığım kitaba 50. sayfalara geldiğim sıralarda âşık oldum. Merve Özcan’ın kalemi, gerçekten kendine has. Yazdıklarının ona ait olduğunu hissettirecek çok fazla yazar tanımıyorum. Mesela aklıma ilk gelen Tahereh Mafi oldu nedense. Onun da kelimeleri kullanış şekli çok özgün. Aynı şekilde Merve için de bunu hissediyorum. Yaptığı benzetmeler, göndermeleri, muzip ruh hali her cümleden hissediliyor. Yalnızca kurulan cümleye hayran olduğum yerler var kitapta mesela. Ne bir olay ne de özlü sözler aslında ancak Betül’ün karmaşık halini Plüton ile hissetmek unutulacak gibi değil.

Nasıl anlatsam beğenimi bilmiyorum fakat az evvel kitap bittiğinde kucakladığımı saklayamayacağım. Uzun zamandır bu kadar sevdiğim bir kitap olmamıştı. Hemen ikinci kitaba geçmek, bitirmek istiyor ama üçüncü kitabın henüz yazılmadığını bildiğim için kendimle hafiften savaşıyorum da. Ne kadar direneceğim, bilinmez. 

Adı : Gözlerini Haramdan Sakın
Yazar : Merve Özcan
Baskı Tarihi : 2016
Sayfa Sayısı : 512
Kitabın Türü : Aşk, edebiyat ve roman
Orijinal Adı : Gözlerini Haramdan Sakın
Dil: Türkçe
Yayınevi: Portakal Kitap

Gözlerini Haramdan Sakın PDF ve EPUB İndir kitabını internet üzerinden pdf formatında veya epub yada e kitap olarak indirmek oldukça basit.Hemen aşağıda ki indirme linklerinden herhangi bir tanesine tıklayarak reklamsız ve hızlı bir şekilde kitabı indirip okumaya başlayabilirsiniz.Okuduğunuz kitabı arkadaşlarınız ile paylaşabilir ve sitemizi de sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

Gözlerini Haramdan Sakın PDF ve EPUB İndirme Linkleri

PDF KİTAP İNDİR
EPUB KİTAP İNDİR
YEDEK LİNK
YEDEK LİNK

Gözlerini Haramdan Sakın PDF ve EPUB İndir

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir