Harry Potter ve Felsefe Taşı PDF indir
Edebiyat PDF Kitap İndir,  Fantastik PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Harry Potter ve Felsefe Taşı PDF İndir

Harry Potter ve Felsefe Taşı PDF indir, Kitabın yazarı J. K. Rowling’dir. Kitabın çevirisini Ülkü Tamer yapmıştır. Kitap 2016 yılında basılmıştır. Sitemizden Harry Potter ve Felsefe Taşı e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Fantastik , Edebiyat ve Roman kategorisinde bir kitaptır.

  • Adı: Harry Potter ve Felsefe Taşı
  • Yazar: J. K. Rowling (Robert Galbraith), Ülkü Tamer (Çevirmen), Ayça Sabuncuoğlu (Editör)
  • Alt başlık: Harry Potter #1
  • Baskı tarihi: Mayıs 2016
  • Sayfa sayısı: 274
  • Orijinal adı: Harry Potter And The Philosopher’s Stone

Harry Potter ve Felsefe Taşı Kitabı Ön Okuma

Aradığı şeyi iç cebinde buldu. Gümüş bir çakmaktı bu. Kapağını açtı, havaya kaldırdı, çaktı. En yakındaki sokak lambası püf diye sönüverdi. Yine çaktı bir sonraki lamba da karanlığa gömüldü. On iki kere çaktı Püfür’ü, sokakta sadece iki ışıltı kalıncaya kadar kendisini gözetleyen kedinin gözleriydi bunlar. Şimdi pencereden kim bakarsa baksın, isterse boncuk gözlü Mrs. Dursley, aşağıda kaldırımda neler olup bittiğini göremezdi. Dumbledore, Püfür’ü pelerininin iç cebine koydu; dört numaraya yollandı, duvara, kedinin yanına oturdu. Bakmadı ona, ama bir süre sonra konuştu.

“Sizi burada görmek ne güzel, Profesör McGonagall.” Tekire döndü gülümseyerek, ama kedi gitmişti. Tıpkı onun gözlerinin çevresindeki çizgileri andıran dört köşe bir gözlük takmış asıkça suratlı bir kadına gülümsediğini fark etti. Kadının da bir pelerin vardı sırtında, zümrüt yeşili bir pelerin. Siyah saçları sımsıkı toplanmıştı. Belirgin bir tedirginlik vardı üstünde. “Ben olduğumu nereden anladınız?” diye sordu. “Sevgili Profesör, hiçbir kedinin bu kadar kaskatı oturduğunu görmemiştim.” Profesör McGonagall, “Bütün gün siz de bir tuğla duvarın üstünde otursaydınız, siz de kaskatı kesilirdiniz,” dedi. “Bütün gün mü? Kutlamalara katılmadan mı? Ben buraya gelirken en az bir düzine şölene, eğlenceye rastladım.”

Profesör McGonagall öfkeyle burnunu çekti. Sabırsızca, “Evet, doğru, herkes kutluyor,” dedi. “Biraz daha dikkatli olmaları gerekirdi, ama hayır Muggle’larnbile bir şeyler döndüğünü fark ettiler. Haberlerinde verdiler.” Başını Dursley’lerin karanlık salon pencerelerine çevirdi. “Duydum. Baykuş sürüleri… kayan yıldızlar… Eee, o kadar da aptal değiller. Nasıl olsa bir şeylerin farkına varacaklardı. Kentte kayan yıldızlar mutlaka Dedalus Diggle’dır. Hiç akıllanmadı.”

Aşşağıdan Harry Potter ve Felsefe Taşı e-Kitap indirebilirsiniz.|Harry Potter ve Felsefe Taşı PDF indir veya okuyabilirsin.

Harry Potter ve Felsefe Taşı PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir