Psikoloji ekitap,  Roman PDF İndir

Hayata Dön Pdf oku indir

Gülseren Budayıcıoğlu ‘nun bu anlatıyı roman tadında kaleme almış. Hayata Dön pdf kitabı 2011 yılında 400 sayfa tek cilt olarak satışa sunulmuştur. Hayata Dön kitabını şiddetle tavsiye eder iyi okumalar dilerim.

Gülseren Budaycıoğlu Eserleri 

Günahın Üç Rengi kitabıHayata Dön pdf kitabı  –  Madalyonun İçi kitabıCamdaki Kız Pdf kitabıKral Kaybederse kitabı pdf 

Hayata Dön Kitap Açıklaması

Psikiyatrist Budayıcıoğlu’ndan roman tadında bir anlatı… Hiç de güzel denemeyecek suskun mu suskun bir kız… O sustukça, terapistin tarihin mahrem yerlerinden bulup çıkardığı unutulmuş hikâyeler dökülüyor ortaya. Genç firavun Tutankamon’un esrarı, Hitler ve Freud’un kişiliklerinde gücün analizi… 18. yüzyılda adına “Fısıltı Sanatı” dedikleri, evli kadınların yaşadığı aşk ilişkileri… Çariçe Katerina’nın çamaşırcılık ve hayat kadınlığından başlayan tılsımlı yazgısı… Eva Peron’un ve Prenses Süreyya’nın hüzünlü hayat hikâyeleri ve daha niceleri… “Hayata dön kitabı içeeriği” Derken suskunluk bozuluyor. Çirkin kızın hikâyesi başlıyor. Öyle bir hikâye ki acısıyla, dehşetiyle, hüznüyle her şeyi gölgede bırakıyor.Çirkin genç kızın açıldıkça güzel bir prensese dönüşmesi… Psikanalizin sihirli değneğinin dokunduğu yerde ortaya çıkan bir başarı öyküsü.

Bazı Okur yorumları:

“gülseren budayıcıoğlunun efsane kitaplarındandır. bütün kitaplarını okumuş biri olarak şunu söyleyebilirimki kral kaybederse kitabı en ama en etkileyici kitabıdır. psikolojiye ilgi duyan herkesin okuması tavsiye olunur.”

“ünlü psikiyatrist gülseren budayıcıoğlunun bir solukta bitirilen romanı. kitap gülseren hanım ile danışanı ala arasında geçen diyaloglar üzerinden ilerliyor. psikolojiye meraklı fakat bilimsel içerikte de çok boğulmayayım, hem öğreneyim hem de sürükleyici bir dizi gibi beni içine çeksin diyorsanız, bu kitap tam size göre. terapi seanslarını okurken sanki bir sandalye de siz çekmişsiniz ve o odada gibi hissediyorsunuz kendinizi. o kadar sade, o kadar yalın bir anlatımı var yazarın. bir karakterin dönüşümünü izliyorsunuz adım adım. hem bir yandan üzülüyor, bazen kızıyor zaman zaman tebessümle okuyorsunuz. ala karakteri belki sizi anlatmıyor fakat ala’nın yaşadıklarına yönelik yapılan terapist açıklamalarında birçok kez kendinizi buluyorsunuz. “evet ben de buna benzer durumlarla karşılaştım, demek bu yüzdenmiş.”

kitabı okurken düşünüyorum da ne çok geçti bu cümle zihnimden. Şimdiden iyi okumalar diler, çok keyif alacağınızı garanti edebilirim… ilk olarak arkadaşımdan duymuştum bu kitabı ve açık söyleyeyim biraz küçümsemiştim. edebi kaliteden uzak, yavan bir kitap zannetmiştim. okudukça, alt metninde verilen psikolojik çıkarımlarla, anlatılan ilginç hikayelerle aslında öyle olmadığını, yazarın bu kadar karmaşık ve zor bir vakayı bir o kadar sade anlatımla aktarabilme başarısına hayran kalıyorsunuz. keyifli okumalar dilerim…” Ayrıca Gülseren budayıcıoğlu Kitapları için tıkla
Gülseren Budayıcıoğlu Hayata Dön kitabını pdf olarak indirmek için yorum kısmına mail adresinizi bırakmanız gerekmektedir. Kitap mail adresinize gönderilecektir. 

Hayata Dön Kitap pdf oku İndir

Hayata Dön Pdf oku indir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

77 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir