Hayvan Özgürlüğü ve Sosyal Devrim pdf indir
Araştırma - İnceleme PDF Kitap İndir,  İnsan ve Toplum,  Sosyoloji PDF Kitap İndir

Hayvan Özgürlüğü ve Sosyal Devrim PDF İndir

Hayvan Özgürlüğü ve Sosyal Devrim pdf indir, Kitap 1997 yılında basılmıştır, A. Dominick tarafından yazılmıştır ve İlksen Baysaling tarafından Türkçeye çevirmiştir. Toplam 19 sayfadan oluşmaktadır.

Herkesin belli bir miktar zaman ve enerjisi var ve bir amaç uğruna aktif şekilde harcanan zaman diğer bir amaç için varolan zamanı azaltıyor; fakat insanlığın problemlerine zaman ve enerjilerini adayanların, tarım-şirket ürünlerinin boykotuna katılmasına hiçbir engel yoktur. Vejetaryen olmak hayvan bedeni yemekten daha fazla zaman gerektirmez… Vejetaryen olmayanlar “insanların sorunları önce gelir” dediklerinde, insanlar için ne yapıyorlar da bu onların çiftlik hayvanlarını acımasızca ve sömürürek harcanmasına destek olmaya devam ediyor diye merak etmekten kendimi alamıyorum.

Peter Singer “Hayvan Özgürlüğü”
  • Adı: Hayvan Özgürlüğü ve Sosyal Devrim
  • Yazar: Biran A. Dominick, İlksen Baysaling (Çevirmen), Barış Gün (Çevirmen)
  • Baskı tarihi: 1997
  • Sayfa sayısı: 19

Hayvan Özgürlüğü ve Sosyal Devrim Kitabı Ön Okuma

Bir süredir, hayvan özgürlüğü ve bu alanda mücadele edenler hararetli tartışmalar ve eylemler içine girmiştir. Hayvan özgürlüğü teorisi ve aktivizmi, ana akım Sol tarafından nadir olarak kabul görüp ciddiye alınsa da, pek çok anarşist tarafından, haklı bir dava olmanın ötesinde, radikal kuram ve devrimci praksisin ayrılmaz ve vazgeçilmez bir parçası olarak kabul görmeye başlamıştır.1 Aynı şekilde, pek çok vegan ve hayvan özgürlükçüsü anarşist düşünceden ve onun zengin geleneğinden etkileniyor. Bazı hayvan özgürlüğü aktivistlerine karşı, devletçi, kapitalist, cinsiyetçi, ırkçı ve yaşçı Sistem’in yalnızca insan olmayan hayvanlara değil onların insan savunucularına da karşı da gittikçe arttırdığı düşmanlığı bunun kanıtıdır. Nispeten yeni olan hayvan özgürlüğü çevresi, baskının gücünü, yani modern toplumun türcülüğü besleyen makinenin yağı olduğunu hızlı bir şekilde fark etmeye başlamıştır. Bu farkındalığın artmasıyla, hayvan özgürlükçüleri ve onların daha sosyal odaklı akranları olan anarşistler arasındaki ilişki de artacaktır. Bir zamanlar birbirinden tümüyle ayrı olduğunu düşündüğümüz mücadelelerimizin birbiriyle ortak ve bağlı olduğunu fark ettikçe, özgürleşme ve devrimin gerçekten ne demek olduğunu daha iyi anlayacağız. Geniş kapsamlı görüşümüz dışında, anarşistler ve hayvan özgürlükçüleri ortak stratejik yöntem de paylaşırlar. Demek istiyorum ki; gerçek anarşist ve hayvan özgürlükçüleri, herkes adına konuşmasam da, görüşümüzü gerçekleştirmek için etkili olan her yolu denemeyi kabul edenlerdir. Hakkımızdaki genel görüşün aksine, manasız yıkım ve şiddetin istediğimiz sonucu getirmeyeceğini biliyoruz. Ama amaçları reformlarla sınırlı olan liberaller ve ilericilerin aksine, baskıcı toplumun yaratıcı dönüşümünü getirecek gerçek değişimin sadece yıkıcı güçle gelebileceğini kabul ediyoruz. İstediğimiz her şeyi yaratabiliriz ve mümkün olduğunca pro-aktif olmalıyız. Aynı zamanda özgür yaratımın ancak var olanı yok ederek olabileceğini de biliyoruz.

Hayvan Özgürlüğü ve Sosyal Devrim PDF İndir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir