Jane Eyre PDF İndir
Dünya Klasikleri,  Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Jane Eyre PDF İndir

Jane Eyre PDF indir, Kitabın yazarı Charlotte Bronte’dir. Türkçeye çevirisini Ceren Taştan yapmıştır. Kitap 2013 yılında basılmıştır. Sitemizden Jane Eyre e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Dünya Klasikleri , Edebiyat ve Roman kategorisinde bir kitaptır.

  • Adı: Jane Eyre
  • Yazar: Charlotte Brontë, Ceren Taştan (Çevirmen)
  • Baskı tarihi: Temmuz 2013
  • Sayfa sayısı: 576
  • Orijinal adı: Jane Eyre

Jane Eyre Kitabı Ön Okuma

Jane Eyre, annesi ve babasını birbirlerinin ardı sıra kaybetmiş ve ailesinin ölümünün ardından annesinin vasiyeti üzerine dayısının evinde yaşamaya başlamış küçük bir kızdır. Fakat dayısının evine yerleşmesinden kısa bir süre sonra dayısı da vefat etmiştir. Dayısının bir karısı ve ikisi kız, biri oğlan iki çocuğu vardır. Hepsi de Jane’den nefret etmekte ve ona çok kötü davranmaktadırlar. Dayısının ölümünün ardından Jane Eyre, yengesi ve kuzenlerinin insafına kalmıştır. O evde Jane’i seven ve az da olsa onu koruyup kollayan tek kişi kahya kadın Bessie’dir. Fakat yengesi ve kuzenlerinin nefreti yanında Bessie’nin sevgisi bir hiç kalmaktadır.

Jane on yaşına bastığında, yengesi onu yatılı okula göndermeye karar verir. Jane’in gideceği okul yoksul ailelerin çocuklarına hizmet veren ve bir vakıf okulu olan Lowood Okulu dur. Fakat her şeye rağmen Jane kendisine çok kötü davranılan bu evden kurtulacağı için memnundur.

Jane, Lowood Okulu’nda karşılaştığı tüm zorluklara rağmen güzel sekiz yıl geçirir. Son iki yılında okulda öğretmenlik yapmıştır. Bu sekiz yılın sonunda artık okuldan ayrılması gerektiğini düşünür ve gazeteye dadı arayan aileler için ilan verir. İlanına Thornfield denen bir yerde yaşayan Mrs. Fairfox adında bir bayandan cevap gelir. Dokuz yaşındaki bir kız çocuğuna mürebbiyelik yapacaktır. Bu teklifi hemen kabul eder ve Thornfield’e doğru yola çıkar.

Aşşağıdan Charlotte Brontë Jane Eyre e-Kitap indirebilirsiniz.| Jane Eyre PDF indir veya okuyabilirsin.

Jane Eyre PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir