Kalbimin Can Mayası pdf indir
Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Kalbimin Can Mayası PDF İndir

Kalbimin Can Mayası PDF indir, Kitabın yazarı İclal Aydın’dır. Kitap 2007 yılında basılmıştır. Kitap D&R mağazalarında 20,30 TL’den satılmaktadır. Sitemizden Kalbimin Can Mayası e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Edebiyat ve Roman kategorisinde bir kitaptır.

Bir güzelin sakarlığı, aptallığı bile şirin görünür insanlara.

Kalbimin Can Mayası, Sayfa 99, İclal Aydın
  • Adı: Kalbimin Can Mayası
  • Yazar: İclal Aydın, Elif Nihan Akbaş (Editör)
  • Baskı tarihi: Ekim 2019
  • Sayfa sayısı: 440

Kalbimin Can Mayası Kitabı İçerisinden Kesit

Taziye evinin salonu iç çeken, ağlaşan kadınlarla doluydu. Türkan bir köşede Nezahat hala ve Derya’yla oturuyordu. Olup biteni, anlatılanlar’, soruları, gelip gidenleri dalgın, durgun, sessizce dinleyip izliyordu. Bütün genç kızlığını ve ilk evliliğini de böyle izlemişti. Hiçbir şey yapmadan, söylemeden, hayata katılmadan geçmişti yıllar. Oysa o da her genç kız gibi bahar dalları taşıyordu bir zamanlar göğsünde.

Kız lisesinin önünde o iki delikanlının kendini beklediğini bilir, her okul çıkışı, acaba bugün de gelmişler midir, diye düşünerek merakla, ağır ağır inerdi merdivenleri. Ve evet, ikisini de karşı kaldırımda, bir köşede onu beklerken bulurdu. Biri bakışlarını yakalamak için gözlerini Türkandan hiç ayırmaz, diğeri ise Türkan’a hiç bakmazdı. Göz göze geldiklerinde yaşadığı utanç ve heyecan birbirine karışır, bir erkeğin gözüne bir an için bile olsa bakmış olmaktan duyduğu mahcubiyete kafasını bir daha yerden kaldırmadan eve yürürdü. Türkan gözlerini yakalayan değil, ona hiç bakmayan öbür delikanlıyı merak ediyordu aslında.Yontar?’ değil de, Doğan’ı. Kafasını kendisi gibi yerden hiç kaldırmayanı.

İsimlerini sınıftaki kızlar kendi aralarında konuşurken öğrenmişti. Boyu biraz daha uzun olan Doğandı. Okul çıkışında karşı kaldırımda bekleyen delikanlının kendileri için geldiğini düşünür, eteklerinin belini kıvırıp boyunu kısaltır, bağlı saçlarını açıp tatar, öyle çıkardı kızlar. Türkanı hiçbir şey söylemez, o iki delikanlının onu yol boyu uzaktan izlediğini, evlerinin önünden sık sık geçtiğini kendine saklardı. Türkan eteğinin boyuyla oynamaz, saçlarını asla salmazdı. O, Nesrin öğretmenin kızıydı. Süslenip püslenmeler hoppa kızların işiydi Nesrin öğretmen göre ve onun kızı asla öyle şeyler yapmazdı, çok şükür. Sade güzelliği, gözleri, zaten dillere destandı. Bunların altı çok çizilmezdi. Altın bileziği olanın kolunu şıkırdatması ne kadar ayıpsa, güzelliği olanın da abartması o kadar ayıptı. Annesini ha-yal kırıklığına ilgi-almaktan çok korkardı Türkan. Söylediği her şey, hiçbir harfi değiştirilmeden ezberlenen kurallardı. Ama işte o iki delikanlı, kendisi hiçbir şey yapmasa da onun için bekliyorlardı o duvarın dibinde. Görmüyormuş gibi yapardı ama görüyordu nihayetinde. “Volkan askeri okula gidecekmiş. Nasıl da yakışıklı Allah’ım. Kim bilir ne yakışacaktır ona o üniforma,” demişti arka sırasında oturan Neşe. “Yok be, nereden uyduruyorsun? Hukuk fakültesini istiyormuş diyorlar. Ben Doğan’ı daha çok beğeniyorum. Bence o daha yakışıklı,” diye yanıt vermişti yanında oturan Aysel. Neşe, “Aman, Doğan ukala, kendini beğenmiş bir çocuk bence. İnsanın yüzüne bakmıyor,” deyince kalbi sıcacık olmuştu Türkan’ın.

Aşşağıdan İclal Aydın Kalbimin Can Mayası e-Kitap indirebilirsiniz.| Kalbimin Can Mayası PDF indir veya okuyabilirsin.

Kalbimin Can Mayası PDF İndir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir