Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Kır Evi pdf indir

Hollywood’da, Kır Evi diye bilinen görkemli malikanede yaşayan çapkın film yıldızı Cooper Winslow artık beş parasızdır. Yakın gelecekte önemli bir rol kapma olasılığı da gözükmediği için, çok sevdiği evine kiracı almaktan başka çaresi kalmamıştır.

Yeni kiracıları Mark Friedman ve Jimmy O’Connor da sorunları olan insanlardır. Mark’ıan karısı onu terk etmiş, Jimmy’nin karısı ise amansız bir hastalığa yakalanarak ölmüştür. Bir arada yaşamaya başlayan bu üç adamın hayatı, Mark’ın çocuklarının da eve taşınmasıyla değişecektir.

Hayatını paylaştığı insanlar, Cooper Winslow’a, daha önce hiç hayal edemediği bir mutluluğu yakalama ve bambaşka bir insan olma şansını vereceklerdir.

ÖZET

Abe Braunstein, sonu gelmeyecekmiş gibi görünen araba yolunun son dönemecini aldığında Kır Evi’nin üçgen biçimli zarif çatısına vuran güneş ışıkları göz kamaştırıyordu. Eğer arabanın sürücüsü Abe değil de bir başkası olsaydı, bu Fransız malikanesinin ihtişamı karşısında soluğu kesilebilirdi.

Burası gerçekten de göz alıcı güzellikte bir evdi, neyse ki Abe daha önce defalarca bu eve gelip gitmişti. Kır Evi, Holywood da hala ayakta kalan az sayıdaki efsanevi evden biriydi. Yüzyıl başında Vanderbilt ve Astor ailelerinin Newport, Rhode Island’da yaptırdığı saraylardan geriye bir tek bu malik hane kalmıştı.

Bu ev, 1918 yılında sessiz sinemanın en büyük yıldızlarından biri olan Vera Harper için yaptırılmıştı. Vera Harper, sinemanın ilk dönemlerinde kazandığı serveti korumayı başaran az sayıdaki yıldızlardan biriydi; varlıklı kimselerle evlilikler yapmış, 1959 yılında oldukça ileri bir yaşta ölümüne değin bu malikanede yaşamıştı.

Ölümünden bir yıl sonra malikaneye Cooper Winslow satın almıştı. Çocuğu ya da yaşayan bir varisi olmayan Vera Harper, Kır Eviyle birlikte tüm mal varlığını Katolik Kilisesine bırakmıştı. O yıllarda kariyerinin zirvesinde olan Cooper Winslow, epey yüklü bir bedel karşılığında malikaneyi satın aldığında herkes çok şaşırmıştı.

Coop, genç yaşında bir sarayı andıran bu malikaneye yerleşmekte hiçbir sakınca görmemiş; böylesine gösterişli bir evde yaşamayı fazlasıyla hak ettiğinden bir an olsun şüphe duymamıştı.

Kır Evi, Bel Air’in merkezinde, on dört dönümlük bir arazi içinde yer alıyordu. Evi çevreleyen son derece bakımlı bahçelerin yanı sıra bir tenis kortu, mavi ve altın renkli mozaiklerle süslenmiş devasa bir yüzme havuzu ve bahçenin değişik yerlerine serpiştirilmiş çok sayıda süs havuzu vardı…

Kır Evi pdf indir

Kır Evi pdf indir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir