Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Kış Yolculuğu pdf indir

Âşık olduğu kadına bir türlü ulaşamayan bir erkeğin hikâyesi bu. Büyük bir coşkunun korkunç bir hayal kırıklığına, ardından yıkıcı bir öfkeye dönüşmesinin hikayesi.

Kahramanımız Zoïle hayatının biricik aşkı Astrolabe’a kendisini kabul ettiremeyince, çareyi ona olan aşkını ispatlayacak ve büyük ses getirecek bir eylemde bulur. Yolcularıyla birlikte bir uçağı kaçırıp havada infilak ettirmektir planı. Evet, kendisi de ölecektir ama olsun.. Bazen aşk için ölümü göze almalıdır insan!

“Nothomb’un okurlarını kendi özel dünyasına götürme yöntemi eşsiz.” Le Figaro

“Aşkta kaybetmek yoktur.”

Oldukça güzel bir psikolojik polisiye roman. Zoeli, elektrik idaresinde çalışan bir adamdır. Bir gün destek hizmeti için bir eve gider ve Alienor ile Astrolabe ile tanışır. Alienor, yarı otistik olan iyi bir yazardır ve günlük işlerine Astrolabe yardım etmektedir.

Zoeli, Astrolabe ile yakınlaşır ancak kadın, Alienor’u ömrü boyunca bırakmayacağını söyler. Bir gün mantar yiyip halüsinasyon görürler ancak yine de tensel bir yakınlaşma olmaz.

Kendince intikam alacak olan Zoeli, bir uçak kaçırıp Gustave Eiffel’in Amelie adında bir kız için yaptığı devasa bir A harfi olan Eiffel kulesine düşürecektir. Acaba başarılı olabilecek midir?

Soluksuz okunan bir roman. Sade bir dil ve güzel bir anlatım. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.

Kış Yolculuğu Özeti

Hava alanlarında kontrolden geçerken herkes gibi sinirleniyorum. Şu meşhur bip sesinin çıkmadığına hiç rastlamadım. Bunun hemen ardından büyük şenliğe katılma hakkına sahip oluyorum ve erkek elleri beni baştan aşağı yokluyor. Bir gün kendimi tutamayarak onlara “Gerçekten de benim uçağı havada infilak ettirebileceğimi düşünüyor musunuz?” deme gafletinde bulundum.

Kötü fikirdi. Beni soyunmaya zorladılar. Bu adamlarda hiç mizah duygusu yok.Bugün de kontrolden geçmekteyiz ve sinirleniyorum. Şu meşhur bip sesinden kurtulamayacağım ve erkek elleri beni baştan aşağı yoklayacak.

Oysa 13.3 uçağını gerçekten infilak ettireceğim. Orly Havaalanı yerine,Roissy Charles de Gaulle Hava alanını tercih ettim. Bunun için çok iyi nedenlerim vardı: Roissy Havaalanı çok daha hoş ve güzel; daha uzak ve muhtelif yönlere uçuşları var; free-shop’ları çok daha avantajlı. Ama esas neden, Orly’deki tuvaletlerde kadın görevlilerin olması.

Sorun onlara bahşiş vermekte değil. Ceplerin birinde birkaç kuruş mutlaka bulunur. Benim tahammül edemediğim, arkamda bıraktığım izleri temizleyecek olan kişiyle karşılaşmak. Bu ikimiz için de aşağılayıcı. Kibar biri olduğumu söylersem, abartmış olmam sanırım…..

Kış Yolculuğu pdf indir

Kış Yolculuğu pdf indir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir