Limon Yapraklarının Kokusu epub indir
Aşk PDF Kitap İndir,  Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Limon Yapraklarının Kokusu PDF İndir

Limon Yapraklarının Kokusu PDF indir, Kitabın yazarı Clara Sánchez’dir. Türkçe çevirisini Deniz Torcu yapmıştır. Kitap toplam 416 sayfadır. Sitemizden Limon Yapraklarının Kokusu e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Aşk , Roman ve Edebiyat kategorisinde bir kitaptır.

  • Adı: Limon Yapraklarının Kokusu
  • Yazar: Clara Sánchez, Deniz Torcu (Çevirmen)
  • Baskı tarihi: 2013
  • Sayfa sayısı: 416

Limon Yapraklarının Kokusu Kitabı Ön Okuma

Plaj böyle çok rahattı. Fredrik bize arada bir dondurma veya soğuk içecek getiriyordu, geniş ve kemikli omuzlarının gölgesi üzerimize düşüyordu. Norveç’ten, fiyorttaki güzel evlerinden ve çiftliklerinden bahsetmek Karin’in hoşuna gidiyordu. İklim yüzünden oraya gitmiyorlardı artık, nem kemiklerine işliyordu. Ama kan ve karın getirdiği temiz havayı özlüyordu yine de. Karin kocası gibi iskelete benzemiyordu, (gençliğinde zayıf, olgunluğunda ise şişman olmalıydı; şimdiyse ikisinin karışımı, deforme olmuş bir vücudu vardı. Anlaşılması zor bakışları vardı, arkadaş canlısı ile şüpheli arasındaydı, gerçekten ne düşündüğünü bilmek imkânsızdı sanki. Düşündüklerinin binde birini söylüyordu sanki, o yaştaki insanların hemen hepsi gibi o da yeterince şey görmüştü ve şimdi küçük şeylerin keyfini sürüyor olabilirdi. Karin’in hasır sepetinde, kapağında öpüşen bir kadın ve adamın olduğu romanlar taşıması garip değildi.

Romantik hikâyeleri çok seviyordu ve bazen bana patron ve sekreteri veya bir öğretmen ve öğrencisi ya da doktor ve hemşire veya barda tanışmış iki kişi arasında doğan aşkı anlatıyordu; bunlardan hiçbiri benimle Santi’nin hikâyesine benzemiyordu. Kendimi onların eline bırakmak çok iyi olmuştu. Kıyıdan Norveçli Çiftin şemsiyesinin altına, şemsiyenin altından kıyıya yürüyordum. Bir daha kusmadım, portatif buzdolabında yeterince su vardı, Ispanyol pazarında bulunmayan bir buzdolabıydı bu. Kadının plajdaki
tezgâhlardan birinden almış olduğunu düşündüğüm pareolan hariç
hiçbir şeyleri buradan değildi. Gerçekten sakın insanlardı. Yavaş hareket ediyor, alçak sesle konuşuyor neredeyse hiç tartışmıyorlardı, sadece fikir alışverişinde bulunuyorlardı. En ufak bir sorunda birbirlerini bir kaşık suda boğabilecek kıvama gelen anne babamla uzaktan yakından alakalan yoktu. Aileme hamile olduğumu bile söylememiştim, onlann yorumlarım
kaldıracak durumda değildim.

Deliye dönmek için en küçük fırsatı bile kaçırmazlardı. Belki de bu yüzden Santi’ye takılmıştım; iyi bir karakteri vardı, sakindi ve uyumlu biriydi. Ama yine de yürümemişti işte. Santi’yle yarım saat geçirdikten sonra büyük bir zaman kaybı olduğu hissine kapılıyordum; bir ya da iki sene sonra yine bir arada olduğumuzu hayal edemememin en önemli sebeplerinden biri buydu. Norveçliler ve ben, bir iki günde bir birlikte plaja gidiyorduk yani beni fazla sıkmıyorlardı. Bazen beni eve bıraktıklarında arabadan dahi inmiyorlardı. Camdan hoşça kal deyip beni rahat bırakıyorlardı.

Aşşağıdan Clara Sánchez Limon Yapraklarının Kokusu e-Kitap indirebilirsiniz.| Limon Yapraklarının Kokusu PDF indir veya okuyabilirsin.

Limon Yapraklarının Kokusu PDF İndir

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir