Edebiyat PDF Kitap İndir,  Polisiye PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Ocak Ayının İki Yüzü pdf indir

Polisiye roman türünün filozofu Patricia Highsmith, bu romanında, birbirlerine korku ve nefret bağlarıyla bağlı üç insanın yıkıma sürüklenen serüvenini anlatıyor. Çağdaş Amerikan edebiyatının bu benzersiz yazarı, İngiliz Polisiye Yazarları Derneği’nce en iyi yabancı romana verilen ‘Gümüş Hançer Ödülü’ne değer görülen bu romanında, insanoğlunun suç psikolojisinin labirentlerinde bir keşif gezisine çıkarıyor okuyucuyu.

 

Birçok yapıtı Alfred Hitchcock, René Clément, Wim Wenders gibi usta yönetmenlerce beyazperdeye aktarılan Highsmith, Ocak Ayının İki Yüzü’nde, insan doğasındaki suç dürtüsünü her zamanki gözüpekliğiyle irdelerken, sürükleyici olduğu kadar kışkırtıcı bir gerilim romanı sunuyor.

 

Polisiye, psikolojik gerilim türünü sevenlerin okuyabileceği tarzda bir romandı. Amerikalı yeni evli bir çiftle, Amerikalı bir gencin yolları Atina da kesişir. İlginç bir rastlantı ile kader birliği yaparlar… Sonra aldatma ve kıskançlık işin içine girer ve araları bozulur. Merak uyandırıcı bir başlangıç ve heyecanlı bir tempoyla devam eden roman.

 

Patricia Highsmith (1921-1995) Claire Morgan imzasıyla da yapıtlar vermiş olan ünlü Amerikalı polisiye roman yazarı.

Suç işleme psikolojisini, çift kişilik sorununu işleyerek çarpıcı romanlar kurgulayan Highsmith, polisiye roman türünün yeni Agatha Christie’si olarak tanımlanmıştır.

Teksas’da doğup New York’ta büyüyen Patricia Highsmith’in yapıtları, başta Alfred Hitchcock olmak üzere filmcilerin de ilgisini çekmiş, pek çok romanı beyaz perdeye aktarılmıştır.

Trendeki Yabancılar ve Yetenekli Bay Ripley ile başlayan Ripley serisi bunların başında gelir.

Ocak Ayının İki Yüzü pdf indir

 

Ocak Ayının İki Yüzü pdf indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir