Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Onca Sevgiye Rağmen pdf indir

Wall Street’teki büyük bir yatırım bankasının ortaklarından olan Meredith, bir travma ünitesinde çalışan, son derece yetenekli ve özverili bir doktor olan Steve ile on dört yıldır evlidir. Her ikisi de mesleğine fazlasyla zaman ayırmak zorunda kaldığı halde, evlilikleri büyük bir uyum ve anlayış içinde yürümüş; birbirlerine duydukları aşk azalmamış, hatta arkadaşlıkları daha da gelişmiştir. Birbirlerinin işine büyük saygıları vardır. Özgür oldukları her anı paylaşırlar. Hayatlarında eksik olan tek şey çocuktur. Steve büyük bir özlemle çocuk isterken, Meredith, henüz hazır olmadığını ve çocuğa zaman ayıramayacağını söyleyerek anne olmayı hep ertelemiştir

New York’ta pırıl pırıl güneşli bir gündü; sıcaklık öğleden çok önce 35 dereceyi aşmıştı. Kaldırımda yumurta bile pişirebilirdiniz.Çocuklar bağrışıyor, insanlar kapı eşikleriyle avlularda, yırtık tenteler altında, duvarlara yaslanmış oturuyorlardı. 125’inci Cadde ile 2’nci Cadde’nin kesiştiği köşedeki her iki yangın musluğu da açılmıştı. Çocuklar

çığlıklar atarak şelale gibi akan suyun bir yanından girip öbür tarafından çıkıyorlardı. Oluktan akan su, yerde ayak bileği yüksekliğine çıkmıştı.

Öğleden sonra saat dört olduğunda, semt halkının neredeyse yarısı, dışarıda,sıcağın altında oturmuş sohbet ederek çocukları seyrediyordu.

Her şey öylesine hızlı gelişmişti ki, kimse yol açmaya ya da birbirlerini uyarmaya fırsat bulamamıştı. Uzaktan gelen siren sesleri gittikçe olay yerine yaklaşıyordu. Yeniden silah sesleri duyuldu. Bu kez genç adamlardan biri yere düştü; omzu kanıyordu. Aynı anda arkadaşlarından biri, bir polis memurunu alnından vurdu ve küçük bir kız haykırarak yangın musluğundan fışkıran suların içine düştü. Yakınındaki herkes bağırıyor ve değişik yönlere koşuşuyordu. Kızının düşmesini dehşetle izleyen anne, kapı eşiğinden ona doğru fırladı.

Hedefleri birbirlerini yok etmek olan taraflar arasında küçücük bir kurban.Dinella Washington, onlar için hiçbir şey ifade etmiyordu; sadece arkadaşları, komşuları, kardeşleri ve annesi için önemliydi.

Dinella, annesinin 16-20 yaşları arasında sahip olduğu dört çocuğun en büyüğüydü. Ne kadar yoksul olurlarsa olsunlar, yaşamları ne kadar zor olursa olsun ya da hayatta kalabilmek için ne denli mücadele ederlerse etsinler fark etmezdi; annesi onu seviyordu. “Ölecek mi?” diye sordu Henrietta, boğuk bir sesle. Kocaman gözleriyle görevliye bakıyordu. Ama cevap gelmedi. Görevli de bilmiyordu.”Elimizden geleni yapıyoruz bayan.”

Onca Sevgiye Rağmen pdf indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir