Kahramanın Doğuş Miti epub indir
Araştırma - İnceleme PDF Kitap İndir,  Psikoloji ekitap

Kahramanın Doğuş Miti PDF İndir

Kahramanın Doğuş Miti pdf indir kitabının yazarı Otto Rank´dır. Kitap Ağustos 2016 yılında basılmıştır ve Türkçeye çevrilmesi Gökçe Yavaş tarafından sağlanmıştır. Kitapta Mitolojilerdeki kahramanların doğuş sürecindeki ortak motifleri tespit edip bunların psikolojik analizi yapılıyor.

  • Adı: Kahramanın Doğuş Miti
  • Yazar: Otto Rank, Gökçe Yavaş (Çevirmen)
  • Alt başlık: Mitolojinin Psikolojik Yorumu
  • Baskı tarihi: Ağustos 2016
  • Sayfa sayısı: 112

Kahramanın Doğuş Miti Ön Okuma

Kunti daha sonra Kral Pandu’yla evlendi ama Kral Pandu, karısının kollarında öleceği laneti yüzünden evliliğinde cinsel birleşmeden kaçınmak zorundaydı. Ama Kunti, yine ilahi bir gebelikle, üç oğul doğurdu. Çocuklardan biri bir kurt mağarasında doğdu. Bir gün Pandu ikinci karısının kollarında öldü. Oğullar büyüdü ve düzenledikleri bir turnuvada Kama, en iyi savaşçıları olan Kunti’nin oğlu Arjuna’ya karşı gücünü ölçmek için ortaya çıkh. Arjuna dalga geçerek arabacının oğluyla dövüşmeyi reddetti. Onu saygıdeğer bir rakip yapmak adına kral gibi kutsal yağla kutsadılar. Bu arada Kunti, Kama’nın oğlu olduğunu, ilahi izinden anladı. Ona doğuşunun sırrını anlatarak kardeşiyle olan karşılaşmasından
çekilmesi için yalvardı. Ama Kama ortaya çıkmış bu gerçeği fantastik bir masal olarak değerlendirdi ve dövüşmek için amansızca ısrar etti. Dövüşte Arjuna’nın okuyla vurularak öldü.

Kahramanın Doğuş Miti PDF İndir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir