paluri epub indir
Aşk PDF Kitap İndir,  Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Paluri (Ar Si Ar Ma) PDF İndir

Paluri (Ar Si Ar Ma) PDF indir, Kitabın yazarı Sıla Dalgül’dür. Sitemizden Paluri (Ar Si Ar Ma) e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Aşk , Edebiyat ve Roman kategorisinde bir kitaptır.

  • Adı: Paluri
  • Yazar: Öykü Odabaş
  • Alt başlık: Ar Si Ar Ma
  • Baskı tarihi: Ekim 2015
  • Sayfa sayısı: 576
  • Orijinal adı: Paluri – Ar Si Ar Ma

Paluri (Ar Si Ar Ma) Kitabı Ön Okuma

Dikkat çekmemek için birkaç arkadaşı ile buluşan Gökdeniz pavyonun yoluna koyulmuştu bile. Şu anda iş için gidiyordu belki; ama normalde gitmezdi böyle yerlere. Sevmezdi… Yaptıkları işe mecbur oldukları her hallerinden belli olan kadınlar, sahte gülücükler… Kendilerine dokunulmasına izin vererek masanın hesabını kabartır, bu sahte mutluluk ile aklı Kavak’a çıkan adamlar da, ağızlarıyla içmeyi beceremez ve gece hep rezillikle sonuçlanırdı. Mahru, tutulduğu evden yine pavyona getirildiğinde artık kötünün iyisi ile avunuyordu. Adamlar, ilk konuşmalarında da söyledikleri gibi gerçekten onu, vücudunu satmaya zorlamamışlardı. ‘Bu bir iş’ diyordu sürekli adam.

O da kaçma şansı olmadığı için çaresizce kabullenmişti her şeyi. Sorun çıkartıp, adamın dediği gibi ibretlik hale getirilecek bir örnek olmamaya çalışıyordu. Adam, yanında çalışan birkaç kadma her ay aldıkları maaşı söyletmişti Mahru’nun yanında. Bin iki yüz elli lira alıyordu kadınlar. Üvey babasının kalan borcu yirmi beş bin liraydı. Yemesi, içmesi, giyinmesi, makyajı için ayrılan paradan kalan yedi yüz elli lira adamın olacaktı.

Üvey babasının borcu bitene kadar da böyle devam edecekti. Mahru ya bu teklifi kabul edecek ya da ibret-i âlem için onu geneleve satmalarına sebep olacaktı. Evet, sözlerinde durmuşlardı adamlar; ama melek değillerdi. Üzgündü Mahru, kimsesiz hissediyordu. Abisinden bir haber de yoktu. Adamlar, okul kaydım dondurabilmesi için onu o evden çıkarttıklarında, gerekli belgeleri alabilmek için evine götürmüşlerdi. O gecenin ardından tam bir hafta geçmişti o zaman ama ev aynen bıraktığı gibiydi. Yani abisi hiç gelmemişti. Hiç uğramamıştı… Karanlık bir sıkıntı kaplıyordu Mahru’nun içini… Emindi artık; biliyordu ki abisinin başma bir iş gelmişti. Düşüncelerinin susmasını sağlayan içeri gelen kadının çıkardığı gürültü oldu o anda.

Aşşağıdan Öykü Odabaş Paluri (Ar Si Ar Ma) e-Kitap indirebilirsiniz.| Paluri (Ar Si Ar Ma) pdf indir veya okuyabilirsin.

Paluri (Ar Si Ar Ma) PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir