Aşk PDF Kitap İndir,  Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Rüzgar Gibi Geçti PDF İndir

Rüzgar Gibi Geçti PDF indir, Kitabın yazarı Margaret Mitchell’dir. Kitap toplam 265 sayfadır. Sitemizden Rüzgar Gibi Geçti e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Aşk , Edebiyat ve Roman kategorisinde bir kitaptır.

  • Adı: Rüzgar Gibi Geçti
  • Yazar: Margaret Mitchell, Nermin Türkmen (Çevirmen)
  • Baskı tarihi: 1958
  • Sayfa sayısı: 582
  • Orijinal adı: Gone With the Wind

Rüzgar Gibi Geçti Kitabı Ön Okuma

Gecenin ya da gündüzün hangi saatinde olursa olsun, annesinin gösterişsiz sadeliğini bozduğunu görmemişti. İşlerini daima en iyi bir şekilde düzene koymasını bilirdi. Ellen, bir balo için ya da misafir geleceği veya Jonesboro’ya gideceği zamanlar, istediği gibi giyinip kuşanması ve
süslenmesi iki saat sürer, bu zaman içinde iki hizmetçi ile dadı ona yardım ederlerdi. Ama, acil anlarda o kadar çabuk hazırlanırdı ki, buna şaşmamak elde değildi. Ellen bazı geceleri bir doğum ya da bir ölüm yüzünden ayakta geçirirdi. Bunlar genellikle, kendisine yardım etmek üzere, ihtiyar Dr. Fontaine ile genç Dr. Fontaine’in bulunamadığı gecelerdi. Bu gibi gecelerin sabahında, Ellen, yine her zamanki gibi kahvaltıya gelir, kara gözlerinin altı yorgunluktan mor halkalarla çevrili olurdu.

Ne var ki, sesinden ve hareketlerinden bu yorgunluk zerre kadar belli olmazdı. Onun Gerald ve kızları dahil, bütün ev halkını korkutan heybetli nezaketinin altında çelik gibi bir irade saklıydı. Ama Gerald, karısından korktuğunu belli etmektense ölmeyi yeğlerdi. Gerald, yirmi bir yaşındayken İrlanda’dan Amerika’ya gelmişti. Kendisinden üstün ve aşağı olan birçok İrlandalının o güne kadar ve o günden sonra yaptığı gibi aceleyle kendini atmıştı buraya. Sırtındaki tek bir elbisesi ve cebinde yol parasından başka iki şilini vardı. Kellesine biçilen fiyat ise onca yaptığı suçun hakettiğinin çok üstündeydi. Cehennemin bu yanında İngiliz hükümeti için yüz pounda değecek adam yoktu. Şeytan bile kimseye bu kadar fiyat biçmezdi. Malikânesinde yaşamayan İngiliz bir arazi sahibinin vekilinin ölümü, ne yazık ki, İngiliz hükümeti için bu kadar önemliydi. O zaman, Gerald O’Hara için yapılacak tek bir şey kalıyordu. Gitmek, hem de derhal gitmek.

Gerald’ın ailesi önce işi önemsememişti, ama İngilizler tarafından önemsendiğini görünce etekleri tutuştu. Yıllardan beri O’Haralar hükümete karşı gizli faaliyetlerde bulunmak suçlaması altında yaşıyorlardı. Gerald da, şafakla sabah arasında tabana kuvvet İrlanda’yı terkeden ilk O’Hara değildi. Ağabeyleri James ile Andrew’yu belli belirsiz hatırlıyor, onların gecenin garip saatlerinde eve girip çıktıklarını ve annesinin onlar yüzünden pek endişelendiğini unutamıyordu. Bu ağabeyler ne olduğu bilinmeyen işler yaparlar ve haftalarca ortadan kaybolurlardı. Yıllarca önce, O’Haralar’ın domuz ahırının altında gizli bir silah deposu meydana çıkarılınca ikisi birden Amerika’ya göçmek zorunda kalmışlardı. Şimdi, Savannah’da işi yolunda birer tüccardılar. Ama annesi “Ulu Tanrı bilir nerede olduklarını” derdi. İşte
genç Gerald, onların yanına gönderildi.

Aşşağıdan Margaret Mitchell Rüzgar Gibi Geçti e-Kitap indirebilirsiniz.| Rüzgar Gibi Geçti PDF indir veya okuyabilirsin.

Rüzgar Gibi Geçti PDF İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir