Çocuk Kitapları PDF İndir,  Edebiyat PDF Kitap İndir,  Hikaye E Kitap İndir

Tombul Yürek pdf indir

Aşırı kilolu,obezite olan bir çocuğun ailesiyle ve kilo vermek için yatırıldığı hastanede yaşadığı olaylar anlatılmakta. Güldürürken düşündüren güzel bir kitap

Michele şişman bir çocuktur, ya da en azından onu ne olursa olsun zayıflatmaya karar vermiş olan annesi böyle düşünmektedir. Zavallı Michele’nin yaşamı bitip tükenmek bilmeyen cezalar ve diyetlerle geçmektedir. Onun en yakın arkadaşı olan evin buzdolabı Buzz, Michele’ye şövalyelik unvanı verir ve onu Şövalye Tombul Yürek, Muhallebi ve Simit Markisi olarak adlandırır.

Annesinin zoruyla Sıska Hamsiler Kliniğinde kalmak zorunda olan ve buranın şişman çocuklar için bir hapishane olduğunu anlayan Michele, bu şövalyelik unvanını kullanarak klinikten kaçar.

Anneannesinin evine giden yolu ararken ormanda yolunu yitiren tombul çocuk, konuşan bir Sansarcık ve sahibi Bay Kakkolen ile karşılaşır. Başarısız bir mucit olan Bay Kakkolen Michele’nin bir kahramanı olmasını ve şövalyelik unvanını gerçekten hak etmesini sağlar.

Tombul Yürek özeti

Yağmurlu ve sıkıcı bir ilkbahar öğleden sonrasıydı. Michele, okul ödevlerini ve İngilizce kursunun alıştırmalarını bitireli on dakika oluyordu. Evde yalnızdı ve pencerenin önüne oturmuş, küçük bahçelerinin çimenlerine düşen hafif yağmur damlacıklarını seyrediyordu. Annesinin eve dönmesine bir saat daha vardı ve o neyle zaman geçireceğini bilemiyordu.

Cama vuran damlaları saymaya çalıştı; ama beş daki­ka sonra canının daha da çok sıkıldığını fark etti, içini çekerek pencereden ayrıldı ve kendini yatağa attı.”Bir kardeşim veya köpeğim olsa ne iyi olurdu!”diye düşündü. “O zaman hep onlarla oynardım ve bu korkunç düşünce aklıma hiç gelmezdi.””Gelmezdi,” der demez o korkunç düşünce konuşmaya başladı.

“Karnın aç,” diyordu. “Karnın aç ve miden çamaşır makinesinin kazanı gibi boş, Kuzey Kutbunun buzulları kadar soğuk. Her yerin üşüyor, kendini güçsüz mü güçsüz hissediyorsun bacakların seni taşımaz oldu, gözlerin bulanık görmeye başladı, eğer kendini kurtarmak istiyorsan tek bir şey yapabilirsin:Kalk ve mutfağa git, mideni doldur, karnını doyur!”

“Gene beni görmeye mi geldin?” demişti Buzz “Ne güzel! İçeride ne varsa ye haydi, hatta tereyağı ve yumurtaları da yutarsan can sıkıntının hemen geçtiğini göreceksin.”

“Yememeliyim!” dedi yavaşça, buzdolabının kapısına yaklaşan Michele. Ah, haydi, saçmalama!” diye yanıtladı onu buzdolabı.”Gerçekten yapamam …” diye mırıldandı Michele yeniden. Kim engelliyor ki seni?”

Tombul Yürek pdf indir

 

 

Tombul Yürek pdf indir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir