Edebiyat PDF Kitap İndir,  Fantastik PDF Kitap İndir

Yerdeniz (6 Kitap – Tek Cilt) pdf indir

Le Guin’in Yerdeniz kitapları Yerdeniz Büyücüsü, Atuan Mezarları, En Uzak Sahil, Tehanu, Yerdeniz Öyküleri ve Öteki Rüzgâr Metis Edebiyat koleksiyonunun en sevilen kitaplarından oldu, yıllar içinde birer kült kitap haline geldiler. Metis’in 30. kuruluş yıldönümünde bu altı kitabı tek ciltte toplayarak, sert kapaklı bir özel basım olmuştur.

Yerdeniz Kitap Konusu

Yerdeniz’in öyküsü fantastik edebiyatın klasik kurgusu olan kahramanın epik yolculuğu temeline oturur. Yazarın deyişiyle yolculuk üzerine uzun helezon biçiminde bir kurgu…

Konusu büyücülük, ejderhalar, kadim güçler ve daha fazlası.. var olmamış dünyaları okurken bile içinde kendi hayatımıza dokunan yanlarının olduğunu keşfetmemizi sağlıyor. Kitaplar birbirleriyle bağlantılı olmakla birlikte her birinin okuyucuya asıl anlatmak istediği olgu farklı bir şekilde ortaya çıkıyor.

Yazarın hayal gücü olağanüstü. Sayfaları her çevirişinizde hayal gücüne bir kez, bir kez ve bir kez daha hayran kalıyorsunuz

Çevik Atmaca yani Ged’in büyücü olduğunun anlaşılması, Ogion ve Roke Adası’nda eğitim alması anlatılıyor. İkinci kitap Atuan Mezarları’nda Tenar’ın hayatı anlatılıyor. Ged/ Çevik Atmaca sonradan kitaba dahil olacak mı?

Okuyup görürsünüz. Burada rahibelerin yetiştiriliş ve inanç biçimlerinde bayağı mesaj vardı. Üçüncü kitap En Uzak Sahil’de bir yardım çağrısı var: Prens Arren. Roke bu kitapta da var, tabi bir de baş büyücü. Baş büyücü kim? Ölüm ve ölümsüzlüğün anlatıldığı kitapta bir nevi yaşam ve ölüm savaşı anlatılıyor.

Yerdeniz (6 Kitap – Tek Cilt) pdf indir

 

Yerdeniz (6 Kitap – Tek Cilt) pdf indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir