Yeşilin Kızı Anne ekitap indir
Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Yeşilin Kızı Anne PDF İndir

Yeşilin Kızı Anne PDF indir, Kitabın yazarı L. M. Montgomery’dır. Kitabın Türkçe’ye çevirisini Mona yapmıştır. Kitap 2020 yılında basılmıştır. Sitemizden Yeşilin Kızı Anne e-Kitap indirebilirsiniz veya okuyabilirsiniz, Edebiyat ve Roman kategorisinde bir kitaptır.

  • Adı: Yeşilin Kızı Anne
  • Yazar: L. M. Montgomery, Mona (Çevirmen), Betül Akyar (Tasarımcı)
  • Baskı tarihi: Mayıs 2020
  • Sayfa sayısı: 400
  • Orijinal adı: Anne of Green Gables

Yeşilin Kızı Anne Kitabı Özet

Anne Shirley, kimsesiz bir kızdır. Kanada’da Prens Edward Adası’nda yaşayan bir çiftçi ailesi Anne’i evlat edinir. Bu aile, yaşlı bir bayan ve bir erkek kardeş olan  Matthew   Cuthbert ile kardeşi Marilla ‘dır.  Bu aile  Prens Edward Adasında bulunan Green Gables  adlı çiftliklerinde yaşayan huzurlu bir ailedir. Çiftlikleri ise  küçük bir köy olan Avonlea’nın hemen dışındadır.Matthew  yaklaşık altmış yaşında, uzun kahverengi sakallı,  kız kardeşi  ise ondan beş yaş küçük;  her ikisi de uzun ve zayıf insanlardır.   Avonlea’daki herkes Cuthbert’leri huzurlu bir aile olarak bilmektedir.  

 Matthew  ve  Marilla  aslında, tarlada  kendilerine yardım edecek bir erkek çocuğu evlat edinmek istemişler fakat  Anne  karşılarına  çıkınca geri göndermek istemişler ama Anne’in gözyaşlarına dayanamayan aile onu geri gönderememiş ve ona sahip çıkmaya başlamışlardır. Anne; kızıl saçlı, çilli, mavi gözlü ve konuşkan şirin bir  küçük kızdır. Anne, hayal gücü çok gelişmiş, zekibir kız olarak dikkati çekmektedir. Anne’in en büyük özelliği hayallere daldığı anda her şeyi unutabilmesidir. Anne  Komşu çiftliğin kızı Diana ile arkadaş olur. Okula da gitmeye başlar hayal gücü ile herkesin dikkatini çekmekte zekâsı ve şirinliği ile herkese  kendini sevdirmektedir.  Bir  gün okulda kırmızı saçıyla alay eden Gilbert’in kafasında taştahtasını kırmıştır. Belki de bu olay yüzünden olsa gerek  Anne kızıl saçlarından nefret etmekte pembe rengi  çok sevdiği halde saçlarına uymadığı için giyememektedir. Saçının rengini değiştirmek için, yoldan geçen bir satıcıdan siyah bir saç boyası satın almış ama  ne yazık ki saçları  yemyeşil  olmuştur. Anne, büyüyüp bir genç kız olunca güzelleşmiş  okulda başarı üstüne başarı kazanmaya başlamış,  Çocukken kavgalı olduğu Gilbert ile de barışmıştır. Fakat  yeni  ailesi ile oldukça mutlu ve huzurlu bir hayata başlayan Anne’i birçok sorun beklemektedir.  Mattew ölür. Anne, o kadar üzülür ki  kaskatı kesilmiş ve Mattew Amca’nın ardından  gözyaşı bile dökmemiştir. Daha sonrası bir günde   gözyaşları yağmur gibi boşalmıştır.  Ayrıca Matilda Teyze’nin de gözleri giderek zayıflamakta ve kör olmaya başlamaktadır.  Anne, onu yalnız bırakamayacak ve bu duruma çok üzülecektir.

Kitap Okuru Tarafından Paylaşılan Görüş

O kadar zorlu şartlara doğan Anne Shirley; bir o kadar da hayalperest, sevimli, duygusal, dokunduğu her şeyi şiirleştiren, umut dolu bir kız çocuğu. Gerçekten küçük yaşında bu kadar ağır şeyler yaşayıp; o güzel, umut dolu hayallerini nasıl sürdürebiliyor diye düşünmeden edemedim.
Ben önce diziyi izledim sonra kitaba başladım maalesef. Ama her ikisi de çok güzel. Diziyi izlerken de her bölümde çok duygulanmıştım. İlk sezon sürekli keşke benim evladım olsan AnnE diye diye hayranlıkla izledim. Verdiği mesajlar da çok etkileyiciydi. Irkçılık konusu, kadın-erkek hakları konusunda çok etkileyici mesajlar vardı. Her karakterin ayrı etkileyici bir hikâyesi var, hepsine ayrı tanık olmakta çok keyifliydi. Sadece AnnE karakteri üzerine yoğunlaşmamış olması çok iyiydi. Benim kalbimde çok özel bir yer edindin AnnE Shirley, senden çok şey öğrendim.

L. M. Montgomery Yeşilin Kızı Anne kitabını pdf olarak indirmek için yorum kısmına mail adresinizi ve kitap hakkında bir yorum bırakmanızı istiyorum, mail adresinize kitap gönderilecektir..

Yeşilin Kızı Anne PDF İndir

94 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir