Aşk PDF Kitap İndir,  Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir,  Tarih ekitap

Yüzük pdf indir

Yüzük, onların kaderini sonsuza dek bağlamıştı.

Otuzlu yılların kargaşa içindeki Almanya’sında Kassandra von Gotthard

hayatını değiştiren adamla tanıştı: Dolff Sterne.

Kassandra, Berlinli bir bankerin karısıydı, Dolff ise ünlü bir Yahudi yazar.

Yaşadıkları büyük aşk trajik bir şekilde sona erecekti. Bu trajediden geriye kalan elmas yüzük ise, Gotthard’ların kaderini yeni yaşamlara ve aşklara taşıyacaktı.

Kassandra von Gotthard, Charlottenburg Parkı’nda, gölün kenarında sakin sakin oturmuş, biraz önce attığı taşın meydana getirdiği dalgacıkların yayılışını seyrediyordu.

Uzun zarif parmaklar,pürüzsüz küçük bir taş daha aldı, bir süre havada tuttu ve sonra yine amaçsızca suya attı. Yaz sonunun sıcak ve güneşli bir günüydü. Uzun, yumuşak bir dalga halinde omuzlarına düşmüş olan altın sarısı saçları bir tek fildişi tarakla yana doğru tutturulmuştu. Tarağın saçlarında oluşturduğu kıvrım, yüzündeki tüm hatlar gibi mükemmel ve zarifti.

Badem biçimli iri gözleri, parkta arkasında duran çiçeklerin rengindeydi. Bunlar, gülecekmiş ve aynı anda bir şeyler söyleyecekmiş gibi görünen gözlerdi. Bunlar, okşarcasına ilgiyle bakan ama sonra birden, sanki gölün karşı kıyısındaki Charlottenburg Şatosu gibi şimdiki zamandan kopup, eski ve hatırlanması güç bir rüyaya dalıp giden gözlerdi.

Kassandra omuzlarını silkti. Her ikisi de cevabı biliyordu. Genç kadın, altın kafeste bir mahkumdu. Birden Dolff a gülümseyerek baktı ve tekrar güldü. “Bana öyle geliyor ki, benim için şöhretin yolu,senin bir şeyler yapman, beni bir roman kahramanı haline getirmen, kafanın içinde beni değişik,egzotik bir karakter olarak yaratmandan geçiyor.”

Genç adam bunu zaten kafasında kurgulamıştı ama, henüz ona söylemeye cesaret edemiyordu. Daha zamanı gelmemişti. Onunla oynamaya devam etti ve elini tutup, kendi koluna geçirdi.

Özeti

Uzun bir yaşam hikayesini anlatıyor aslında.. ve bu yolda ona eşlik eden tek bir şey var oda annesinden kalan elmas ve zümrüt yüzük…Kassandra ile başlayan hikayemiz,Ariana ile devam ediyor..

1940 lı yılların Almanya’sında Nazilerin hakim olduğu bir dönemde geçiyor.. Ariana’nın yaşadığı lüks bir hayattan Nazilerin eline geçmesi..hücrede geçen günlerin ardından onu oradan kurtaran asker…kardeşini ve babasını kaybetmesi ve onları bulma çabası..yaşadığı hayat…sonunda elde ettiği mutluluk derken Berlin’in düşmesi sonucu önce Fransa ve oradan New Yorka uzanan zorlu bir yolculuk…orada yakaladığı bir şansla eski yaşantısını aratmayacak lükse sahip olması ve bununla birlikte yeniden hayatını sıfırdan başlatması gerektiği…uzun bir yaşam hikayesi.. İyi Okumalar

Yüzük Danielle Stee pdf indir

Yüzük pdf indir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir