Edebiyat PDF Kitap İndir,  Roman PDF İndir

Zafer Abidesi pdf indir

Zafer Abidesi kitabını Erich Maria Remarque 411 sayfa olarak kaleme almıştır.

Sürekli yakalanma ve sınır dışı edilme korkusu, gece karanlığı, geleceğe dair tükenen umutlar, amansız bir kovalamaca okura kadar sirayet ediyor.

Müellif, bu yeni romanında aşka­diğer eserlerinde olduğundan fazla yer vermiştir. Zafer Abidesi’nin sahifelerinde muharririn insaniyetçi fikirlerinin yanında talihsiz bir aşkın çok güzel tahlillerini de bulacaksınız. Zafer Abidesi, filme alınırken bu hususiyeti göz önünde tutulmuş ve eserin kadın kahramanı olan Joan, Ingrid Bergman tarafından temsil edilmiştir.

Ravic Nazi rejimin desteklemeyen başarılı bir Alman cerrahtır 2. Dünya Savaşı’nın hemen öncesinde, Paris’te yaşadığı kaçak hayatı anlatıyor. Görüşleri nedeniyle Almanya’nın kara listeye aldığı ve yoğun işkenceler sonrası bir toplama kampına tıkıldığı, kamptan kaçıp kendini saklayacak bir ülke bulmaya çalışır.

Zafer Abidesi kitabı yandex indir

Almanya, kendi vatanı, onun için en büyük tehlikedir artık; gittiği diğer tüm ülkelerde de evrakları olmadığı için defalarca sınır dışı edilmiştir. Paris, büyük savaş öncesi son sığınağıdır. Defalarca yakalanıp sınır dışı edildiği, ama bir yolunu bulup tekrar girdiği bu şehirde yeteneksiz iki Fransız cerrah adına gizli ameliyatlar yaparak geçinirken hem geçmişinin kara gölgesinden kurtulmak, hem de fazla hayal kurmadan sadece gününü yaşamak ister.

Duygusal yükü çok yoğun ve tamamen insanı içine kapatır. Hayatın bazı gerçeklerini yansıtır, örneğin; bacağını kaybeden çocuğun düşündüğü ilk şey, annesi ile kendisinin hayatını iyileştirecek olan sigorta parası olması ya da uzun yıllar hayat kadını olarak çalışan birisinin, tüm birikimleri ile birlikte hayatının arzusunu gerçekleştirmek için hayalinin peşinden gidip; muhafazakar hayat sürmesi, rahatlık vermeyen intikam duygusu hissi..

Savaş kapıda olmasına rağmen romanda ana tema aşktır. Aşk burada güçsüz ve yabancılaşmış bireylerin totaliter rejimler altında yaşamak için buldukları yegane içsel güçtür.

Aşk olmadan geleceğe güvenle bakmak imkansızdır. Ravic için de aynı şey geçerlidir. Ancak yaklaşan savaş ve mülteci sorunundan dolayı bu aşk daha en baştan bitmeye mahkumdur.

Ravic in karşısına çıkan bir genç kadın, Joan, onun geçmişi ile yüzleşmesini ve hesaplaşmak için gerekli cesareti kazanmasını sağlar.
Remarque’ın bu romanı klasik bir “bestseller”, içinde tutku, aşk, heyecan, intikam var. Bu tarz kitapları sevenlere daha çok hitap edecektir.

Müellif, bu yeni romanında aşk a­ diğer eserlerinde olduğundan fazla yer vermiştir. Zafer Abidesi’nin sahifelerinde muharririn insaniyetçi fikirlerinin yanında talihsiz bir aşkın çok güzel tahlillerini de bulacaksınız. Zafer Abidesi, filme alınırken bu hususiyeti göz önünde tutulmuş ve eserin kadın kahramanı olan Joan, Ingrid Bergman tarafından temsil edilmiştir.

Zafer Abidesi pdf indir

Zafer Abidesi pdf indir yandex

Kitabı PDF indirmek için Abone OL!

(sol alt köşedeki çana ve "izin ver" e tıklayın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir